Poznaj nasze nawozy

Nasza oferta koncentruje się głównie na nawozach opartych na rodzimej siarce, kluczowym składniku naszych produktów. Posiadamy także wapno nawozowe z magnezem, wytwarzane z surowców pozyskiwanych z naszych własnych złóż dolomitu.

Kopalnia siarki Basznia II, zlokalizowana w podkarpackiej Baszni Dolnej, jest jedną z dwóch czynnych kopalni na świecie, gdzie zastosowana jest nowoczesna metoda podziemnego wytopu siarki rodzimej. Siarka rodzima pozyskiwana przez Grupę PBI to surowiec najwyższej jakości, cechujący się czystością na poziomie 99,98%. Dzięki temu znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak produkcja nawozów, środków ochrony roślin, kwasu siarkowego, opon, włókien sztucznych, kosmetyków, a także w branży spożywczej i farmaceutycznej.

Nawozy_inmg

Sprzedajemy ponad

1 000

ton nawozu rocznie

Nasz potencjał produkcyjny oraz dostępność materiału w 5 kopalniach daje możliwość wyboru produktu odpowiadającego na potrzeby Rolników, w najdogodniejszej dla Państwa lokalizacji. Dysponujemy własnymi usługami transportowymi i logistycznymi, dzięki temu możemy dostarczyć zamówiony towar we wskazane miejsce, w dogodnym dla Odbiorcy czasie.

W naszej ofercie znajdą Państwo

Nawozy siarkowe

NAWÓZ SIARKOWY

W maju 2021 zakończyły się prace nad innowacyjną recepturą nawozu siarkowego. Badania przeprowadzone przez naukowców Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zaowocowały opracowaniem nowej formuły nawozów na bazie dolomitu i siarki elementarnej, stymulujących żyzność gleb i poprawiających zdrowotność roślin. Stwierdzono, że zastosowanie nowatorskiej receptury może zmniejszać występowanie w uprawach patogenicznych grzybów, które powodują m.in. więdnięcie i obumieranie roślin oraz znacząco poprawia współczynnik pH gleby. W badaniach użyto siarki rodzimej, wydobywanej przez nasz zakład w Baszni Dolnej na podkarpaciu.

W naszej ofercie znajdują się nawozy siarkowe:
• AgroS w formie granulatu
• MicroS w formie płynnej

Wapno nawozowe

WAPNO NAWOZOWE

Nadrzędnym celem stosowania wapna nawozowego jest regulowanie kwasowości gleb oraz poprawienie jej struktury fizycznej, dzięki czemu zyskujemy szereg korzyści. Wapnowanie ciężkich, gliniastych gleb sprzyja tworzeniu struktury gruzełkowatej, wpływającej na poprawę jej przepuszczalności oraz magazynowania powietrza i wody. W znaczny sposób ułatwia to wzrost systemu korzeniowego roślin, dzięki czemu mogą one efektywniej pobierać wodę i niezbędne składniki mineralne, również z głębszych warstw ziemi, przez co stają się bardziej odporne na suszę, która niejednokrotnie, jest jedną z głównych przyczyn strat w rolnictwie.

Wapno nawozowe powstaje w wyniku przerobu, na przykład mielenia i suszenia, naturalnych skał wapiennych, palenia dolomitu i węglanu wapnia. Występuje najczęściej w postaci pylącego proszku, dlatego najlepiej rozsypać je w bezwietrzny dzień, bezpośrednio na wilgotną glebę, a następnie rozmieszać z jej wierzchnią warstwą. Najkorzystniej przeprowadzać ten proces jesienią, jednak możliwe jest też wykonanie nawożenia w czasie zimowego spoczynku roślin bądź wczesną wiosną, nim nastąpi wznowienie ich wegetacji.

Oferta wapna nawozowego obejmuje:
• Agromit – w formie ganulatu
• Superwap- w formie sypkiej

Nawozy naturalne

NAWOZY NATURALNE

Uzyskanie doskonałej jakości plonów, to nadrzędny cel każdego Rolnika, warto więc w walce o wysoką wydajność upraw, wspomóc się tym co najlepsze, nie tylko dla biznesu, ale i środowiska naturalnego. Odpowiedzą na powyższe zapotrzebowania, są ekologiczne i całkowicie bezpieczne w stosowaniu, nawozy naturalne o wszechstronnym zastosowaniu. Pozwalają one nie tylko przywrócić optymalne pH gleby, poprawić jej właściwości i strukturę, ale także dostarczyć roślinom niezbędnych makro- i mikroelementów. Kwasowe środowisko jest tym, które preferuje większość chwastów i grzybów, będących prawdziwą zmorą Rolników. Dlatego też, uregulowanie odczynu gleby pomaga zmniejszyć liczebność chociażby popularnego skrzypu polnego. Co więcej, mniej kwasowe środowisko sprzyja uaktywnieniu życia mikrobiologicznego, czyli wzrostowi bakterii wiążących wolny azot i żyjących w symbiozie z roślinami bobowatymi

Jesteśmy producentem najwyższej jakości nawozów

Lokalizacje naszych kopalni

Kopalnia Siarki

W podkarpackiej Baszni Dolnej wydobywamy siarkę rodzimą. Pozyskiwany przez nas surowiec jest najwyższej jakości, dzięki czemu świetnie sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu, jak produkcja kwasu siarkowego, nawozów czy środków ochrony roślin.

Kopalnia Piskrzyn

Wydobycie i przeróbka najwyższej jakości złoża dolomitu dewońskiego.

W ofercie kopalni znajduje się naturalne wapno nawozowe zawierające magnez.

Kopalnia Janczyce

Wydobycie i przeróbka najwyższej jakości złoża dolomitu dewońskiego.

Kopalnia Wszachów

Wydobycie i przeróbka najwyższej jakości złoża dolomitu dewońskiego.

W ofercie kopalni znajduje się naturalne wapno nawozowe zawierające magnez.

Powiązane spółki

Polska Siarka Kopalnia Basznia II

Polska Siarka

Spółka Polska Siarka specjalizuje się w wydobyciu najwyższej jakości siarki rodzimej w Baszni Dolnej na podkarpaciu. Dzięki wydobyciu siarki o czystością na poziomie 99,98 procent, możliwe jest jej wykorzystanie w różnorodnych sektorach przemysłu.

Sulagra

Sulagra to spółka handlowa zajmująca się sprzedażą wysokiej jakości nawozów, które są produkowane przez spółki Grupy PBI. Oferta skupia się głównie na nawozach na bazie siarki rodzimej, która jest ich kluczowym składnikiem oraz na nawozach wapniowych.
TargiRolneSula-13
???????????????????????

Kamieniołomy Świętokrzyskie

Działalność Kamieniołomów Świętokrzyskich jest integralną częścią Grupy PBI, która dostarcza klientom najwyższej kruszywa dla budownictwa i rolnictwa. Odkrywkowa kopalnia Wszachów, zapewnia stabilne i niezawodne źródło surowców dla różnorodnych sektorów gospodarki.

Kopalnie Dolomitu

Kopalnie dolomitu eksploatują pięć kopalń odkrywkowych: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn i Wymysłów. W tych zakładach produkowane są kruszywa i nawozy Grupy PBI.

Kopalnie Dolomitu Budy